Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Zápisky cestovateľa


Ako začať pracovať na letisku v Bratislave

Z: EMA
Cez:
Do: BTS

Číslo letu: FR
Spoločnosť: Ryanair
Dátum letu: 2007

Pracoval som v anglicku ako vačšina mladých ludí a nejak ako všetci moji kamaráti a známi odchádzali zahojený domov frajerka študovala na Slovensku a ja som sa zrazu ocitol v Anglicku sám ako kôl v plote začal som uvažovať kde by som mohol ísť na Slovensko pracovať. Rozoslal som stovky životopisov a na slovensko som lietal raz za 10 dní na pár dní kde som skoro všetok čas vyčlenil na hladanie si práce a absolvovanie pohovorov. Skoro vo všetkých firmách išlo o finančníctvo, poisťovníctvo a podobne takže som na začiatku každého pohovoru poďakoval a povedal som že o takúto prácu nemám záujem. Keď som aj natrafil na dobrú prácu kde sa dalo zarobiť okolo 25-30.000 skk tak sa mi málilo však v GB ako FLT driver mám až 90.000. Zrazu na poludnie mi zazvonil telefon s Bratislavskou predvolbou, zdvihol som a na druhej strane bola nemenovaná pani z BTS či by som mohol prísť na pohovor na druhý deň. Ok, mohol by som, ale ak by sa dalo tak až poobede, lebo idem speť do EMA a letí mi to až 21.25 . Povedala že jediný volný termín je ráno o 8.00 SELČ tak som si privstal a dostavil som sa na pohovor ešte s bagom, v rifliach tričku vysmiaty ako rajčinka. Ospravedlnil som sa im za moje ,,spoločenské oblečenie,, a začalli sme s pohovorom . Pohovor bol pre mňa nezáživný až do chvile keď sme nezačali komunikovať po anglicky. Mimo iného sa ma opýtali čo čakám od práce na letisku a vybil som im dych keď som im povedal že nič - veď čo by sa dalo čakať od práce na letisku ? Podali sme si ruku a súdiac podla ich kyslého úsmevu som usúdil, že asi som ich videl posledný raz. ďen ubiehol ako voda, večer som sa naboardoval a zažil som najvzrušujúcejšie pristátie v živote. Na druhý deň keď som sa vrátil z práce som otvoril mail z Bts kde som čakal zápornú odpoveď ale čuduj sa svete bola kladná. Po velmi dlhej dobe sa zapol mozog a rozmýšlal som či mysleli vážne plat ktorí bol spomínaný na pohovore 14-15.000skk.Nakoniecsom usúdil , že práca s ľudmi a pri mašinách ma baví nech je tam plat aký chce, tak som sa rozhodol prijať ponuku BTS a začať tam pracovať.
Bolo mi povedané aké potvrdenia budem musieť predložiť a aký je postup prác. Ešte pred nástupom na BTS mi volal človek z kriminálky a overoval si ma, či neberiem nejaké drogy, či ich nepredávam a podobne. Bolo mu divné že v priebehu 5 rokov som mal na Slovensku na seba napísaných najakých 38 sim kariet a dovolal sa mi na 30 pokus tak bol z toho aj dostatočne nervozny. Za pár týžňov mi prišiel z ministerstva vnútra alebo z podobnej inštitúcie list, že som spolahlivá osoba. Ja ???
Práca na letisku bola v trvaní 12hodín cca 14x mesačne. Na nočnej som ale z 12 hodín prespal cca 6 a ďlšie 3 som sa flákal. Cez deň som sedel asi hodinu na infopulte, mal som 1-2x check in a 1-2 odlety, takže práca bola v pohode. Po mesiaci prišla výplata a už som vedel že na pohovore si nerobili srandu a že plat bol skutočne taký ako hovorili Po niekolkých výplatách keď som už nestíhal dotovať letisko bratislava (náklady na cestu prevyšovali zárobok ) som ukončil svoju činnosť v tejto inštitúcii.

Bola pre mňa česť pracovať v BTS a spoznať všetkých ludí, ich obetavú prácu, snahu a túžbu prekonávať prekážky, odvádzať za malý plat zodpovednú prácu ktorá zatial zostane nedocenená či už zo strany vedenia, cestujúcej verejnosti, financii. Vidieť všetky zložky ako sa vzájomne doplnajú a pomáhajú si. Všetkým kto majú na to robiť za pár eur túto prácu vrele doporučujem BTS.

autor: LM
dátum: 30.12.2009
počet zobrazení: 154944

Diskusia k reportu [3] | Na zoznam reportov | Na začiatok


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!