Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2023

Bratislavské linky Austrian Aurlines

Prvý máj nebude len dňom vstupu Slovenska do EÚ. Raúska letecká skupina Austrian Airlines umiestni na letisko M.R.Štefánika Boeing 737-300 spoločnosti Lauda Air, ktorým bude oblsuhovať tri nové linky. Rakúšania majú v pláne do roku 2008 prepravíť na východo a stredoeurópskych linkách o polovicu viac pasažierov ako v roku 2002.

Každé ráno o 7:00 (okrem soboty) lietadlo odletí do Brusselu. Na tejto linke bude AUA konkurovať Slovenským Aerolíniám, ktoré do belgického hlavného mesta lietajú v pondelok, stredu a piatok. Od letného letového poriadku by sa počet letov slovenského prepravcu na tejto linke mal zvýšiť.

Druhou destináciou bude parížske letisko Charles de Gaulle. Plánovaný odlet denne o 12:10 krásne zapadne medzi ranný a večerný let SkyEurope Airlines na letisko Orly. V niektoré dni sa tak do Paríža poletí až 3x denne.

Londýn-Gatwick uzatvára trojicu nových destinácií. Večerný odlet o 17:45 bude aj v tomto prípade dopĺňať ranný let SkyEurope. Že to v AUA s oriantáciou na Strednú a Východnú Európu myslia vážne, dokazuje aj ich cenová politika. Najlecnejšiu letenku bude možné zakúpiť na internete už za 2500 SK aj s poplatkami (asi 70 EUR).

24.1.2004, Bon-Cu


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!