Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Slovenské Aerolínie si obohatia letový poriadok

Národný letecký dopravca Slovenské Aerolínie vstúpi do letnej sezóny s menšou flotilou ako pôvodne plánoval. Následkom toho sú zmeny v letovom poriadku. Spoločnosť sa tiež rozhodla na niektorých bratislavských linkách spolupracovať s inými prepravcami.
Pôvodne mal Fokker 100 na linkách do Londýna, Moskvy, Bruselu a Tel Avivu začať lietať od júna. Lietadlo však nebolo dodané, a tak flotila naďalej pozostáva len z dvoch Boeingov 737-300.
Niektoré zmeny v letovom poriadku začnú platiť už od júna. Konkrétne piatkový odlet linky 6Q326 do Bruselu sa mení z 18:25 na 20:40, prílet späť do Bratislavy bude až v sobotu hodinu po polnoci. Následne 15. júna začnú Slovenské Aerolínie spolu s poľským LOT-om prevádzkovať linku do Varšavy.
V priebehu celého júna bude linku do Moskvy zabezpečovať ruský Aeroflot Tupolevom 154M. Pre tento mesiac sa tak menia aj časy odletov a príletov tejto linky.
Od júla sa podstatne mení letový poriadok linky do Bruselu. Spolu s Austrian Airlines bude v pracovné dni prevádzkovaná 2x denne. Rakúsky Fokker 70 zabezpečí ranný let (denne okrem soboty). Slovenská spoločnosť bude lietať poobede (streda, štvrtok) a večer (pondelok, streda, piatok).
Obe spoločnosti budú spolu prevádzkovať aj linky do Paríža (Charles de Gaulle) a Londýna (Gatwick). Slovenské Aerolínie sa tak vzdali svojich troch letov na Gatwick, ktoré chceli začať lietať 4. júla.
Do Tel Avivu sa aj naďalej bude lietať bez zmien.

1.6.2004, Bon-Cu


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!