Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2023

Zimné nebo nad Slovenskom I

Prvá časť článku je venovaná prehľadu letových poriadkov nízkonákladových spoločností, ktoré budú u nás nasledujúcu zimu pôsobiť. Reč je samozrejme najmä o SkyEurope Airlines, koncom novembra otvorí svoju prvú linku do Bratislavy aj easyJet.

Slovenský prepravca SkyEurope Airlines na zimu neprichystal žiadnu novinku v podobe novej destinácie. Zmeny tak nastanú iba v počte letov na jednotlivých trasách.
Spoločnosť bude od novembra výrazne menej lietať do Zurichu a Milána. Švajčiarske mesto bude nalietavané už len raz denne, odlet z Bratislavy o 17:00, v sobotu 08:20. Ranný a večerný let do Milána sa nahradí jedným obedným letom (13:30) s tým, že miesto 30 miestneho lietadla Embraer 120 poletí na linke väčší, 133 miestny Boeing 737-500. Štvrtkový let do španielskej Barcelony nebude počas zimného letového poriadku fungovať, ostanú tak len obedné lety v utorok a sobotu. Na parížske letisko Orly sa bude lietať bez väčších zmien ako počas leta, výnimkou je len sobotný let, ktorý bude zrušený. Do Londýna (Stansted) odletí lietadlo z Bratislavy každý deň o ôsmej ráno. Varšavu bude SkyEurope nalietavať raz denne okrem soboty. V pracovné dni lietadlo opustí bratislavské letisko ráno o 8:30, nedeľný let bude štartovať o 17:30. Benátky sa už koncom októbra stanú destináciou, kam prepravca vyšle svoje lietadlo každý deň. Odlet je plánovaný na 13:30. Do talianskeho hlavného mesta Rím sa poletí už 4x za týždeň (pondelok, streda, piatok a nedeľa), odlet z Bratislavy vždy o 13:15. Na amsterdamské letisko Schiphol sa v porovnaní s letným obdobím zvýši počet letov zo štyroch na šesť týždenne. Pre Boeing 737-500 sa let začne každý deň večer o 17:45, v sobotu sa lietať nebude. Štutgart bude počas pracovných dní stále nalietavaný ráno aj večer, avšak ranný odlet je naplánovaný už na siedmu hodinu.
Žiadne veľké zmeny sa nekonajú ani v prípade vnútroštátnej linky Bratislava - Košice a späť. V platnosti ostávajú tri denné spojenia (pondelok - piatok), jeden sobotný let (ráno) a dva v nedeľu (poobede a večer). Znamená to spolu 18 letov tam a rovnako 18 späť. Linka z Košíc do Prahy ostáva bez zmien.

Britský easyJet začne s dvoma dennými letmi z Bratislavy do Berlína (Schoenefeld) 25. Novembra. Odlety z letiska M.R.Štefánika ráno o 08:45 a večer o 21:10. Linka na londýnske letisko Luton bude otvorená 8. Decembra. Odlety z Bratislavy: 14:35 (pondelok - piatok), 17:15 (sobota) a 12:10 (nedeľa).

Počas zimného letového poriadku budú z Bratislavy nízkonákladové spoločnosti lietať spolu na 13 letísk (11 SkyEurope, 2 easyJet), z Košíc na dve.

10.8.2004, Bon-Cu


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!