Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Zimné nebo nad Slovenskom II

Lietať podľa zimného letového poriadku sa začne už onedlho, poďme sa teda pozrieť, čo si pre nás nachystali takzvané štandardné letecké spoločnosti.

Aj keď je spomedzi spoločností tejto kategórie najviac rušno v Slovenských Aerolíniách, výraznejšie zmeny prináša iba ČSA, prípadne Austrian Airlines.

České Aerolínie budú na linke Praha - Sliač - Praha lietať už aj v nedeľu, čo znamená šesť letov do týždňa. Na budúcoročné leto sa počíta s dvomi letmi denne.
ČSA tiež zvyšujú počet letov medzi Prahou a Košicami. K súčasným dvom denným letom pribudne linka OK976/OK977. Bude prevádzkovaná od pondelka do soboty Boeingom 737-500, odlet z Košíc o 10:35. Treba však spomenúť, že SkyEurope Airlines redukuje počet letov na tejto trase z dvoch na jeden, počet denných spojení tak ostáva nezmenený.

Len s drobnými zmenami prichádza Austrian Airlines na linke z Viedne do Košíc a späť. Ranný let z východu Slovenska má stanovený čas odletu na 5:25, následkom toho bude možné vo Viedni prestúpiť na väčší počet ranných liniek spoločnosti. Lietať bude každý deň okrem štvrtku a nedele. Popoludňajší let bude v zime vypravovaný už aj v nedeľu, Košice tak budú mať letecké spojenie s metropolou Rakúska každý deň.
Bratislavské linky spoločnosti ostávajú bez zmien.

Štátnym Slovenským Aerolíniám ostal v Bratislave len jediný Boeing 737-300. Na linke do Tel Avivu sa v zime lietať nebude, rovnako popoludňajšie lety do Bruselu sú zrušené. Ostáva tak len pravidelná linka Bratislava - Moskva, na ktorej sa bude - rovnako ako počas leta - lietať 4x týždenne.

Zimný letový poriadok 2004/05 Air Slovakie pozostáva z jedného letu do Tel Avivu, štyroch do Birminghamu, Amritsar by mal byť nalietavaný 3x týždenne. Do Dillí bude lietadlo z Bratislavy odlietať už len raz za dva týždne a spustená by mala byť prevádzka na linke do Milána (Bergamo), avšak len jeden let v týždni.

Lufthansa aj Aeromost budú od 31. októbra lietať tak ako v lete, resp. iba s drobnými zmenami v letových poriadkoch.

28.10.2004, Bon-Cu


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!