Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Nové letecké spojenia pribudnú aj toto leto

Ani táto sezóna nebude chudobná na novinky z oblasti civilného letectva na Slovensku. Už začiatkom apríla uvidíme v halách bratislavského letiska svietiť názov novej destinácie. Ďalšie nové linky budú tiež z dielne domáceho low cost prepravcu.

Presne 1. apríla bude otvorená linka SkyEurope Airlines Bratislava – Nice a späť. Letovými dňami budú streda, piatok (odlet 12:40) a nedeľa (odlet 08:30). Neskôr, 16. mája, bude pridaný aj pondelňajší obedný let. Na spiatočnú cestu sa lietadlo vydá o 10:45 resp. 14:55.

Nasledovať bude hlavné mesto Dánska Kodaň, kam začne spoločnosť lietať 21. apríla. Odlety každý utorok a štvrtok o 12:40 a v nedeľu ráno o 08:45. Let bude trvať necelé dve hodiny. Späť do Bratislavy lietadlo odletí o 14:55 resp. o 11:00.

Novinkou medzi letnými destináciami spoločnosti budú Atény. V tomto prípade sa jedná o nočnú linku, keďže odlety z Bratislavy sú naplánované na 23:30 (štvrtok a nedeľa). Prílet do cieľa o 02:15. Na spiatočnú cestu bude lietadlo vypravené o piatej hodine ráno (pondelok a piatok), prílet o 06:20. Na trase sa začne lietať 5. júna.

Na všetkých nových linkách bude lietať Boeing 737-500. Nebude to inak ani pri destinácii, ktorá bude otvorená ako posledná. Manchester má byť nalietavaný od 12. júna v piatok a nedeľu o 10:15. Ďalším letovým dňom bude streda a koncom sezóny (26. septembra) prepravca pridá aj štvrtý let v pondelok. V posledných dvoch prípadoch lietadlo Bratislavu opustí o 16:05. Odlet v opačnom smere o 12:35 resp. 18:25 miestneho času.

Otvoria sa aj tradičné letné destinácie od SkyEurope Airlines; Split a Dubrovník 7. mája, Zadar 18. júna.
Lety do niektorých celoročných destinácii spoločnosti budú počas leta mierne redukované (napr. Benátky, Paríž, Miláno). Na druhej strane, počas celej doby platnosti letného letového poriadku bude Londýn nalietavaný už 11x týždenne. Je to spôsobené pridaním večerného letu (denne okrem stredy a soboty) s odletom z Bratislavy o 17:00. Do nemeckého Štutgartu sa začne lietať aj v nedeľu večer.

Druhá nízkocenová spoločnosť na bratislavskom letisku easyJet 12. apríla prikročí k zrušeniu linky do Berlína (Schoenefeld). Linka do Londýna (Luton) ostáva bez zmeny. Prepravca však do budúcnosti plánuje v Bratislave otvoriť nové destinácie, no počas tejto sezóny to zrejme nebude.

28.3.2005, Bon-Cu


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!