Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Leto 2006 na slovenských letiskách

Letná sezóna, a teda aj obdobie dovoleniek, sa blíži. Bude to tiež obdobie tlačeníc na bratislavskom letisku, a ak sa podarí, tak aj dokončenia privatizácie letísk. V článku sa však pozrieme na to, čo pre cestujúcu verejnosť prichystali letecké spoločnosti.

Najväčší slovenský prepravca SkyEurope okrem nového loga, nových lietadiel a vylepšeného rezervačnému systému uvedie do prevádzky aj jednu novú pravidelnú linku. Štvoricu sezónnych destinácii doplní bulharský Bourgas, kam bude prepravca z Bratislavy lietať 2x týždenne (utorok a sobota) v období od konca júna do začiatku septembra. Počas tých istých mesiacov bude nalietavať aj Atény, Dubrovník, Split a Zadar.

Vnútroštátna linka Bratislava-Košice ostáva bez zmien (14 letov týždenne). To však neplatí o niektorých ďalších, ktoré sa do letného letového poriadku prepravcu dostali s väčšími či menšími zmenami. Na nemecké letisko Kolín/Bonn sa bude z Bratislavy lietať už len v pondelok, stredu a piatok, linka do Kodane ostane v prevádzke len 2x týždenne (štv. a neď.) a na trase do Varšavy sa už nebude lietať vôbec. Naopak, letisko Schiphol v Amsterdame bude od konca marca nalietavané denne, podobne aj rímske Fiumicino denne okrem utorkov. U destinácii Barcelona, Nice a Manchester sa zvýši počet týždenných letov na štyri. Linka do Paríža bude lietať vždy ráno okrem nedele a večer denne okrem soboty, počas najteplejších mesiacov sa počet letov mierne zredukuje. Na trase do Bukurešti, Sofie, Štutgartu a Baselu ostáva počet letov nezmenený, upravia sa len niektoré časy odletov a príletov.

Na linkách z Bratislavy do Londýna a Milána sa aj počas leta SkyEurope stretne so svojim rivalom z Írska, spoločnosťou Ryanair. Obaja prepravcovia vypravia na milánske letisko Orio al Serio svoje lietadlo raz denne, SkyEurope vo štvrtok ráno aj večer.
Do Londýna (Stansted) bude Ryanair lietať 2x denne s odletmi z Bratislavy o 10:00 a 22:30. Slovenský prepravca odlieta o 06:50 (denne okrem nedele), tiež o 17:00 (pon., ut. a pia.) a o 17:40 (štv. a neď.). Každú stredu a sobotu bude SkyEurope lietať do Londýna aj z Popradu. Linka na letisko Luton ostáva záležitosťou easyJetu (1x denne).
Írsky prepravca 4. apríla začne konkurovať aj na linke Bratislava - Dublin. Obe spoločnosti túto trasu preletia v utorok a štvrtok, Ryanair tiež v sobotu a SkyEurope v nedeľu. Lietadlo s cieľovým letiskom Frankfurt-Hahn opustí Bratislavu denne o 21:35, teda o 30 minút skôr ako v zimnom období.

České Aerolínie budú z Bratislavy, Košíc a Žiliny aj naďalej lietať do Prahy. Otázna je linka z letiska Sliač, ktorá zrejme koncom marca bude zrušená. Dúfajme, že len dočasne.

Slovenské Aerolínie aj počas tejto sezóny budú pravidelne lietať iba do Bruselu (9x týždenne) a Moskvy (4x týždenne). Lufthansa aj naďalej ponúkne svoje tri denné lety do Mníchova (cez víkend 2x denne). Rovnako Austrian ostáva na linke z Košíc do Viedne, na ktorej bude lietať prevažne 2x denne. Air Slovakia je verná svojím blízkovýchodným destináciam. Počas tohto leta si opäť budeme môcť z Bratislavy zaletieť do Larnaky, Kuvajtu a Tel Avivu. Boeing 757-200 bude aj naďalej využívaný na transport cestujúcich z Birminghamu a Milána do indického Amritsaru.

11.3.2006, Bon-Cu


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!