Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Zimná sezóna prinesie niekoľko noviniek

Začiatkom tejto zimnej sezóny pribudne na Slovensku viacero nových pravidelných liniek. Okrem Bratislavy aj v Košiciach. Žiaľ, s niektorými obľúbenými destináciami sa budeme musieť rozlúčiť.

Najviac zmien sa udeje ako zvyčajne v Bratislave. O novinky sa postarajú obe najväčšie spoločnosti na tomto letisku, SkyEurope a Ryanair. Na pár nových linkách začne lietať aj Air Slovakia.

Najviac dobrých, ale aj tých zlých správ si pre cestujúcich pripravili v SkyEurope. Linky do Amsterdamu, Barcelony a Kodane sa presunú do Viedne, v Bratislave teda končia. Nerentabilná linka do švajčiarskeho Baselu bude zrušená úplne.

Môžeme sa však tešiť na nové destinácie. Írsky Cork je jedinou takou, do ktorej sa dosiaľ z Bratislavy nelietalo. S letmi na tejto linke sa začne 30.10. a bude v prevádzke 3x týždenne (ut., št., so.). V pondelok 29.10. bude spustená prevádzka aj na ďalšej novej linke do Birminghamu. Letový poriadok tejto linky je pestrý, od 27. decembra sa ustáli na troch týždenných letoch v párne dni. Do tretice, v prvý deň platnosti zimného letového poriadku prepravca začne lietať do Prahy. Cez víkend raz, v ostatné dni 2x denne. Počet spojení medzi dvoma hlavnými mestami Slovenska a Česka tak vzrastie na šesť.

V polovici januára 2008 by mali byť otvorené ďalšie dve linky. V spolupráci s ruským Aeroflotom bude opäť otvorená linka do Moskvy (Seremetevo). Lietať by sa malo 4x týždenne, (pon., str., pia., ned.). Rovnako tak je v pláne aj ďalšia novinka Istanbul. Mala by to byť nočná linka s odletom z Bratislavy o 23:00. SkyEurope bude na tejto trase lietať 3x týždenne (pon., str., pia.).

Ku koncu novembra otvorí spoločnosť tri nové linky aj z Košíc. K súčasnej ponuke letov ČSA do Prahy sa pridá večerná linka. V prevádzke bude denne. Tri lety do týždňa budú smerovať aj do ďalších dvoch nových destinácií. Prvou je Londýn (pon., str., pia.), tou druhou Dublin (ut., št., so.). Od tejto zimnej sezóny sa tak počet liniek SkyEurope z Košíc zvýši na štyri.

Spoločnosť zároveň od 28.10. presmeruje všetky svoje linky do Londýna z letiska Stansted na letisko Luton.

Európsky low-cost líder Ryanair nechce zaostávať. Už v priebehu októbra začal s letmi na nových linkách z Bratislavy do Brém a Štokholmu. Akou-takou náhradou za zrušenú linku SkyEurope sa stane nová linka do Barcelony (Girona). Íri tam začnú lietať 7. novembra, letovými dňami bude pondelok, streda, piatok a nedeľa. O deň neskôr, teda 8. novembra, sa začne s letmi do Bristolu. Táto linka bude v prevádzke 3x týždenne (uto., štv., sob.).

Air Slovakia bude aj naďalej lietať do Indie. Túto zimu bude do Amritsaru lietať cez Bratislavu z Birminghamu, Milána (Bergamo) a z Barcelony. Novou destináciou bude bangladéšska Dhaka, kam začne prepravca lietať začiatkom decembra z Bolone (cez Bratislavu). V príprave je aj nový rezervačný systém na webe Air Slovakie. Tento by mal napríklad umožniť rezerváciu leteniek na európskych linkách dosiaľ určených pre cestujúcich z/do Indie.

Zimný letový poriadok bude v platnosti od 28. októbra 2007 do 29. marca 2008.

26.10.2007, Bon-Cu


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!