Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Zápisky cestovateľa


Za Beograd, zaa Beograd!!!

Z: VIE
Cez: vzduch
Do: BEG

Číslo letu: AUA
Spoločnosť: AUA
Dátum letu:

Zneli slová piesne vo filme "Ko to tamo peva", srbskej klasiky. A - ja som veru tiež musel "Za Beograd" - "Do Belehradu", lebo som ho vždy len nepekne autom obišiel po diaľnici a to nem slušné a dobré - kór keď tam mám kamošov.
Veru som sa domnieval, že navrtulím voz Škoda Felicia a vyrazím ale henho - redticket s aua stojí cca 60percent z ceny benzínu. A bez rizika pokuty od magyar rendórség či policija srbiji.
Kúpil som, vyrazil som, nastúpil som. Ako pekne keď letí F100, škoda len, že v taký krásny deň nezamieril nad Alpy ako iné linky, ktroým som tak kúsok preto závidel. Beloju zavisťju ako hovoria Rusi (veria že závisť je v dobrom - biela a zlá - čierna).
Hlbočizné európske veľjazero Lake Balaton alias Blatnohrad pod nami, vínko, jabĺčko, čokoládka, za oknom turbínka a krídlo a pomaly klesáme do BEG. Na výlete vedľa nás THY a pár avionov JAT-a, ktorými treba podľa srbského vtipu lietať "samo preko vreme svetskog rata" - "len v časoch svetovej vojny".
V Belehrade otlično, ale to sa netýka lietania ale dňov a večerov s milými mi ľuďmi. A späť? 737ma NG, iní hostia Montenegro F100 a pár ďalších, opäť - logicky - najmä JAT. Belehrad po nabratí kurzu v hmlách (točili sme nad ostovom Ada Ciganlija) a heš ho ponad Szeged, Budapešť, pekne vidno pohoríčka lemujúce Dunaj, naše ľúbezné Komárno, dohľadnosť až po Nitru a Zobor, DunaSzerda sa dolu svojou krásou nezaprie, rovnako ako BTS, Gabčíkovo je fajné, Malé Karpaty v jemnom opare. Huš ho vo VIE o asfalt, sendvičík v turk bufesi viyana havaalaninda (tureckom bufete na viedenskom letisku) - majú dobrú prostitúto žemľu, pardón proščúto. Kvíz na záver: bol slovenský autobusár drzý a nasratý? Odpovede čakám v diskusii k reportu, najlepšia dostane hodnotnú cenu. Bude aj foto, keď ujo admiňištrant zavesíGuľôčka v trubičke za oblôčkom - pohľad ľúbezný, náš...autor: vostok
dátum: 14.1.2011
počet zobrazení: 155840

Diskusia k reportu [0] | Na zoznam reportov | Na začiatok


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!