Letisko
BRATISLAVA

Letisko
KOŠICE

Letisko
PIEŠŤANY

Letisko
POPRAD-TATRY

Home
Letecké spoločnosti
Mapy destinácií
Lietadlá
Fotogaléria
Diskusné fórum
Zápisky cestovateľa
Registrácia
Prihlásenie


e-mail
web@slovak-airports.net


copyright
©
slovak-airports.net
2002-2024

Zápisky cestovateľa


Méchikó

Z: PRG
Cez: MAD, MEX, CUU, GUB, GYM, MTY, MEX, MAD
Do: PRG

Číslo letu:
Spoločnosť: ČSA, Aeromexiko, Aeroservicio Guerrero
Dátum letu: nov.-dec.2012

A tak mi prišlo smutno, že v tejto zaprášenej rubrike dávno nebolo noviniek. Míle ČSA tiež dohárali a tak som sa za 50000 bodíkov plus taxy (pod 200e) vybral na divoký západ.
ČSA celkom prekvapili servisom i personálom, nové sedačky v A320 flotile sú fajn. Trošku sa zasnívať nad Matterhornom a Pyrenejami a už Madrid. V Madride je Huelga General - štrajk ako má byť a metro vyzerá ako autobus 39 do Slávičieho údolia v polovici 90´tych rokov.
Ďalší deň už čaká B777-200 Aeromexica na amerických imatrikulačkách do Mexico city.
Let dlhý, veľa vody, vidieť len Bermudy, Bahamy a Florida Keys. Servis bieda, jedno malé jedlo a potom sendviče, ktoré Mexičania rozchytali po 2-3 než som sa dostal na radu. Servírovali ich vzadu v trupe, čo ocenilo najmä vyváženie eroplánu Celý economy class sa totiž najprv gniavil do chvosta a potom späť. Ja naprázdno s hnusnými krekrami, presne v duchu zákonu džungle. Potom už kopce pod rúškom noci a nekonečné svetlá MEX.
Spať na tomto letisku je utrpenie, ale čo už... Ďalší deň na obed B737-700 do Chihuahua na severe krajiny ponad pekné suché kopčeky.
Skoro mesiac parády s mexickými kamošmi pri pive, v horách a stopom po Chihuahue, Sonore, Silaloi a Baja California.
Parádny regionálny let Guerrero Negro - Guaymas za sto evri na Cessne Caravan (v európe by nám také EASA zatrhla...). Sedím na sedačke copilota a kecáme s kapitánom. "Mám rád zlé počasia, keď je pekne, nudím sa - ako by som šoféroval bicykel!" vraví sympatický tridsiatnik s náletom zo 7500 hodín. V Guaymase approach ponad pekné hory, na finále oblietame dravca a už klasická protidrogová kontrola.
Po ďalšom stopovaní a turistikovaní v Sierre opäť Chihuahua (nie, nie sú tam tí psi!) a let spoločnosťou Viva Aerobus na B737-300 nejaký ex-indonézsky do Monterrey. MTY je jedno z najkrajších priblížení aké som videl. Hore, mesto a zatajený dych.
Po dni s kamarátom z miestnej univerzity už presun Aeromexicom cez MEX do MAD. Opäť 737-700 a 777-200, servis pomerne slabý, ale aspoň spím. Z MED do PRG už pohoda, veľa vínka od milých letušiek z Moravy, sneh a vlak na Slovensko.
PS: foto budú, text sa mi viac naťahovať nechcelo PF2013 želá Vostok.Domáci letúnik na MEX.

Cessna Caravan je príjemný a ekonomický jednomotorový dopraváčik. V Európe by si kvôli predpisom na linkách nezalietal.

Polostrov Baja California zo vzduchu.

Priblíženie na MTY.autor: vostok
dátum: 4.1.2013
počet zobrazení: 157416

Diskusia k reportu [0] | Na zoznam reportov | Na začiatok


Za údaje zverejnené na týchto stránkach a ani za následky ich použitia neručíme!